روانشناسی و اجتماعات // 11:08 ق.ظ - سه شنبه 20 اسفند 1392

چگونه دیگران را جذب کنیم؟ | how to absorb the others?
به گزارش پارس به نقل از آرامش ،برای رشد شخصیت انسان ها هیچ محدودیتی وجود ندارد. همه می توانیم تا جایی كه دوست داریم خوب باشیم. برای خوب بودن، مثل رسیدن به سایر اهداف باید گام های آهسته و پیوسته برداشت. حتی گاهی اوقات لازم است كه خطر كنیم ولی در عوض به چیزی بالاتر دست یابیم. برای آنكه تغییرات مثبت در شخصیت خود ایجاد كنید لازم است كه:

قبل از صحبت كردن كمی مكث كنید

گاه حرف های نیشدار و گزنده برخی افراد بسیار آزاردهنده تر از خشونت ها و آزارهای فیزیكی است چرا كه تاثیر آنها تا سال ها و حتی تا آخر عمر در روح و قلب تان می ماند مثل زخمی التیام نیافته كه گاه سر باز می كند و چرك می كند. ممكن است برخی حرف هایتان از روی صداقت باشد ولی تند و گزنده بوده و طرف مقابل تان را به شدت بیازارد پس لازم است قبل از حرف زدن كمی مكث كنید و به تاثیر حرف هایی كه می خواهید بگویید فكر كنید. اگر خودتان این حرف هار بشنوید چه احساسی خواهید داشت؟

.


برخی افزاد به طور ذاتی محبوب و جذاب به دنیا می آیند. آنها به صورت طبیعی روش های جذب كردن اطرافیان خود را می دانند و این موفقیتی بزرگ است. شما نیز می توانید با برخی روش ها به این محبوبیت برسید مثلاض از دیگران در مورد خودشان سوال كنید. معمولاً مردم عاشق حرف زدن درباره خودشان هستند. شنیدن حرف های دیگران و گوش دادن به آنها، هنر بزرگ است. از آنها سوالات اصلی را بپرسدی و بعد بگذارید تا راجع به آن سوال ها برای شما حرف بزنند. خواهید دید كه چه علاقه ای در درون شان برای ادامه مكالمه و صحبت با شما ایجاد می شود. این روش مخصوصاً برای افراد سرشناس و مهمتر، بسیار مناسب است چرا كه از این راه می توانید بیشتر در مورد آنها اطلاعات كسب كنید و بدانید كه چگونه به موفقیت رسیده اند و چه تجربیاتی را پشت سر گذاشته اند.

به دیگران كمك كنید

وقتی كه به كمك دیگران می رویم، نه تنها تصویر ذهنی آنها را نسبت به خودمان بهتر می كنیم بلكه از نظر درونی نیز احساس خوبی به خودمان دست می دهد. در واقع ماهیت درونی شما وقتی كه به دیگران كمك می كنید، بیشتر شناخته می شود نه با مدرك تحصیلی و پول و ثروت تان در این كار احساس رضایت و لذتی است كه با هیچ چیز دیگری به دست نمی آید.

دانش و مهارت های خود را با دیگران تقسیم كنید

اگر در كار یا رشته ای ماهر و با تجربه هستید، فكر نكنید كه نباید دیگران را از آن ناآگاه نگه دارید تا همواره خودتان در آن زمینه مطرح باشید. ارزش استعداد و مهارتی كه دارید در استفاده از آن برای سود رسانی به دیگران است.

از دیگران تشكر و قدردانی كنید

تعدادی از ما عادت نداریم دیگران را تحسین كنیم و كارهای خوب آنها را مورد تقدیر قرار دهیم. در حالی كه می توانید با ساده ترین كلمات از آنها تشكر و قدردانی كنید و به آنها نشان دهید كه برایشان ارزش قائل هستید. اگر كسی برای شما كاری انجام داده است از روی عشق و علاقه بوده و كمترین كاری كه از دست شما بر می آید، تقدیر و تشكر است. یك لبخند مهربان، یك حرف یا جمله خوب یا یك كارت پستال می تواند نشان دهد كه شما برای خدمات و زحمات دیگران ارزش قائل هستید و همواره آنها را در نظر می گیرید.

ضعف و كاستی های خود را بشناسید

همان طور كه مهارت ها، استعدادها و دانسته هایتان به شما اعتماد به نفس بیشتری می دهند و از آنها كاملاً مطلع و آگاه هستید، باید كاستی ها و ضعف هایتان را نیز بشناسید و آنها را بپذیرید. در واقع نخستین گام برای برطرف كردن ضعف ها شناخت آنهاست. گاه شناخت آنها برای خودمان دشوار می شود پس بهتر است كه از اطرافیان خود كمك بگیریم؛ از كسانی كه به ما نزدیكند و ما را می شناسند در چنین مواقعی جبهه گیری كردن را كنار بگذارید چرا كه هدف اصلی تان رشد شخصیتی و مقبول تر شدن است.

روشنفكر باشید

رابطه دوستی خوب و مناسب باید با درك متقابل ساخته شود. گاه تفاوت در ارزش های شخصی و فردی باعث می شود تا در درك دیگران كوتاهی كنید و به خاطر این تفاوت ها از آنها دور شوید. این موضوع وقتی كه در میان افراد یك خانواده رخ می دهد، بسیار دردناك تر می شود. اگر به این نتیجه رسیده اید كه ارزش های شما با ارزش های دیگران و نزدیكان تان فرق دارد، سعی كنید از راه دیگری وارد شوید و همدم آنها باشید. در ضمن روی حرف ها و عقاید خود اصرار نورزید و كمی روشنفكرانه تر عمل كنید. مردم را با تمام ویژگی هایشان قبول كنید و در مواقع نیاز از آنها حمایت كنید، بدون آنكه تفاوت ها را در نظر بگیرید.

از تشابهات استفاده كنید

همه ما آنهایی را كه ما را دوست دارند دوست داریم. اغلب ما كسانی را دوست داریم كه بیشتر شبیه ما هستند و با آنها احساس نزدیكی می كنیم. این شباهت ها باعث نزدیكی های بیشتر می شود و ارتباط ها محكم تر و ادامه دارتر می شوند. وقتی با دیگران رابطه برقرار می كنید به دنبال یافتن این شباهت ها باشید. شباهت هایی در حد سرگرمی علایق، عادت ها، شغل ها، حتی شهری كه در آن زندگی می كنید و...

هنگام صحبت كردن به آنها نگاه كنید

شاید به نظرتان برسد كه همیشه این مسئله را رعایت می كنید و به هنگام صحبت كردن به صورت طرف مقابل تان نگاه می كنید اما برخی افراد نمی توانند این كار را انجام دهند و شاید حتی خودشان هم ذره ای متوجه آن نباشند. در واقع نگاه كردن به در و دیوار به هنگام صحبت كردن، طرف مقابل را آزار خواهد داد و نوعی بی احترامی تلقی می شود. شاید فرد مقابل تان احساس كند كه شما علاقه ای به ادامه مكالمه یا بحث ندارید ولی این مسئله در مورد شما حقیقت نداشته باشد.

حرف های صحیح و معتبر بگویید

همواره سعی كنید كه خودتان باشید و بیش از اندازه نیز روی این مسئله تمركز كنید چرا كه در این حالت فقط جذب خودتان می شوید. برخی از حرف ها و رفتارهای ما می توانند دیگران را از ما بسیار دور سازند پس سعی كنید از جملات بجا و درست استفاده كنید. حرف های دیگران را با بی ادبی قطع نكنید و تا آخر آنها را بشنوید.

علاقمند باشید

هر فردی در شخصیت و رفتارهایش لااقل یك نقطه مثبت و خوب دارد. اگر با این ویژگی های خوب آشنا باشید می توانید از آنها در مكالمات خود استفاده كنید. در واقع می توانید حرف های خود را از جای خوبی شروع كنید تا دوست داشتنی تر به نظر برسید. مكالمات خود را به سمت موضوعاتی سوق بدهید كه به آنها علاقمندید.
منابع:


1) پارس سایت خبری تحلیلی

آدرس:http://www.parsnews.comچ


2)گوگل:
آدرس: http://www.google.com


برچسب ها : جذب دیگران , چگونه محبوب دیگران باشیم؟ , زندگی با عشق , روانشناسی و برقراری ارتباط , چگونه خوب صحبت کنیم؟ , how to absorb the others? ,

آخرین مطالب
» زنجیر را باور نکن ( شنبه 24 تیر 1396 )
» سروش سلطانی بر می گردد .... از سال 94 تا کنکور تجربی 96 ( یکشنبه 18 تیر 1396 )
» چند اصطلاح مفید زبان انگلیسی | Some Useful Idiomes ( سه شنبه 12 مرداد 1395 )
» یک جمله زیبا از دکتر حسابی | A Beatiful Sentence From PROF.HESSABY ( دوشنبه 5 خرداد 1393 )
» دانلود 30 تصویر زمینه بی نظیر با کیفیت FULL HD ( سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 )
» خنده دار 4 بسیار جدید و مهیج | LAUGH TNT ( یکشنبه 28 اردیبهشت 1393 )
» هیستامین | Histamine ( چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393 )
» دانلود آهنگ رضا صادقی به نام دودکش | DOWNLOAD DOODKESH MUSIC FROM REZA SADEGHI ( پنجشنبه 18 اردیبهشت 1393 )
» چگونه زرنگ باشیم | HOW TO BOOST THE BRAIN POWER? ( یکشنبه 14 اردیبهشت 1393 )
» آمونیاک ، ماده ای بسیار سمی و در عین حال کاربردی | Ammonia ( پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393 )
» سفارشات پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) به سلمان ( یکشنبه 31 فروردین 1393 )
» دانلود آهنگ ستاره از مهدی احمدوند | Download SETAREH Music From MEHDI AHMADVAND ( سه شنبه 5 فروردین 1393 )
» 10 راهبرد ساده برای افزایش هوش ( IQ ) ( دوشنبه 4 فروردین 1393 )
» سال نو مبارک ( چهارشنبه 28 اسفند 1392 )
» خود شناسی | Self Identifing ( یکشنبه 25 اسفند 1392 )
» چگونه دیگران را جذب کنیم؟ | how to absorb the others? ( سه شنبه 20 اسفند 1392 )
» خنده دار 3 ( چهارشنبه 7 اسفند 1392 )
» تا حالا دقت کردین 2 ( چهارشنبه 2 بهمن 1392 )
» جو زمین ولایه های آن | EARTH ATMOSPHERE AND ITS LAYERS ( شنبه 28 دی 1392 )
» شهاب سنگ و شهاب و شهابواره | METEORS AND METEORITES AND SHHABVARH ( جمعه 27 دی 1392 )
» گسل | FAULT ( چهارشنبه 25 دی 1392 )
» ماکروفاژ | MACROPHAGE ( دوشنبه 16 دی 1392 )
» آرامش مهمترین رکن موفقیت؛چگونه آرامش خود را همیشه حفظ کنیم؟ ( یکشنبه 15 دی 1392 )
» بوی شوم امتحانات ( چهارشنبه 11 دی 1392 )
» بافت عصبی ( پنجشنبه 28 آذر 1392 )
» نشان دادن مکان یک جسم در بعد 3 روی محور مختصات به کمک محور Z ( یکشنبه 24 آذر 1392 )
» رابطه با خدا راه اصلی کسب آرامش ( سه شنبه 19 آذر 1392 )
» چگونه زیست ۱۰۰ بزنیم؟ – موفقیت در زیست ( سه شنبه 19 آذر 1392 )
» انفاق ( جمعه 15 آذر 1392 )
» فروش اسپیکر ( جمعه 15 آذر 1392 )

موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic